PROGRAMACIÓ

INTERIOR CENTRE CONGRESSOS

SALA TERNARI

10.00 a 14.00h
16.00 a 20.00h

Exposició oferta formativa dels diferents IES, EOI, Forces Armades, CDT i Ajuntament d’Elx, CFPA, Direcció General FP, Cambra de Comerç i Associacions empresarials.

Durant tota la Fira

Exposició de còmics per l’alumnat del Cicle d’Arts Plàstiques i Disseny.
IES MISTERI D’ELX

AUDITORI

11.00 a 12.30h

“On vaig amb AIXÒ”.  (Taula redona)
Intervenen:
Rosa Beneyto i Ana Pastor (CFPA Mercè Rodoreda)
Carlos Berenguer (BIKreando)
Ana Neipp (Exalumna cicle formatiu al Tirant lo Blanc)
Tomás López (Restaurant Mestizaje i hamburgueseria Lazy Lucy Burguer)
*Entrada lliure fins a completar aforament.

19.00h

Xarrada orientació “On vaig amb el meu títol de GES?”.
Intervenen:
Rosa Beneyto i Ana Álvarez (CFPA Mercè Rodoreda)
*Entrada lliure fins a completar aforament.

SALA núm. 2 – Primera Planta

10.30h
11.30h
16.00h
17.00h

Com tindre èxit en l’entrevista de treball?
Impartit per Dulce Margarita Vicente Moragón.
Inscripció prèvia des del següent enllaç o en punt d’informació

12.30h a 13.30h
18.00h a 19.00h

El teu accés digital al món laboral – Elx Orienta.
Impartit per Nieves María Pérez González
Inscripció prèvia des del següent enllaç o en punt d’informació


EXTERIOR CENTRE CONGRESSOS

CARPA 1

10.00h a 11.00h

Taller de valoració corporal: Somatometria i presa de constants vitals.
CFP LOPE DE VEGA

11.15h. a 11.45h

“Alerta virus”. 
CIPFP LA TORRETA

11.45h a 12.15h

“Repara el teu equip electrònic”.
CIPFP LA TORRETA

12.15h a 12.45h

“Internet de les coses”.
CIPFP LA TORRETA

12.45h a 13.15h

“Trenes al teu pèl”
CIPFP LA TORRETA

12.45h a 13.15h

“Flors i Jardineria”.
CIPFP LA TORRETA

13.15h a 14.00h

Pinta el teu cotxe”.
CIPFP LA TORRETA

16.00 h

“Què analitzem hui?”.
CIPFP LA TORRETA

16.30 h

“Menja bé, viu millor”.
CIPFP LA TORRETA

17.30h

“Quan calfa el sol…”
CIPFP LA TORRETA

18.00h a 18.30h

“Allisat, planxats i recollits”.
CIPFP LA TORRETA

CARPA 2

10.00h a 11.00h

Taller de protocol: Xicotets detalls per a grans esdeveniments.
IES TIRANT LO BLANC

11.15h a 12.15h

Càlcul IMC.
Taller preparació vaselina.
Esprémer suc de taronja.
CC EUROPA

12.30h a 14.00h

Taller de laboratori.
IES L’ASSUMPCIÓ

16.00h a 17.00h

Taller de laboratori.
IES L’ASSUMPCIÓ

17.15h a 18.15h

Taller Just Travel. Teletransportat pel món.
IES TIRANT LO BLANC

18.30h

Càlcul IMC, taller preparació vaselina, esprémer suc de taronja.
CC EUROPA

CARPA 3

10.00h a 11.00h

Taller de Clauers Tèxtils: La clau de la cratividad.
Taller Faldes Sostenibles: Eco-Skirts.

IES NIT DE L’ALBÀ

11.15h a 12.00h

Infermeria. Taller de mobilització: “Et mous o et moc?”.

CC SAN JOSÉ DE CALASANZ

12.00h a 14.00h

Taller de trenes de colors i taller de maquillatge d’ungles amb dibuixos.
Taller d
hipertensió.
Taller d’etiquetat i Nutriscore.
Taller d’espècies.
Trenat d’espart i plantes amb planters germinats..
Degustació de brownie amb xarop de xocolate i ametla torrada
.
IES MONSERRAT ROIG

16.00h a 17.00h

Taller de trenes de colors i taller de fantasia.
IES MONSERRAT ROIG

17.15h a 18.15h

Taller bioimpedància “taller plat Harvard”.
IES MONSERRAT ROIG

CARPA 4

10.00h a 11.00h

Taller de perruqueria i barberia.
INESPA Acadèmia de Perruqueria i Estètica

11.15h a 12.15h

Taller de portades de còmic.
IES MISTERI D’ELX

12.30h a 14.00h
16.00h a 19.00h

Taller de muntat de sandàlies amb materials reciclats.
Dinàmiques de grup relacionades amb l’Administració i Gestió
.
IES SIXTO MARCO

CARPA 5

10.00h a 11.00h

Exhibició cuadricicle amb música. (Esplanada) Maqueta porta corredissa

SAN JOSÉ ARTESANO – SALESIANOS ELX

11.15h a 14.00h
16.00h a 19.00h

Taller de fusionat de fibra òptica.
Taller de simulació d’habitatge domòtic.
Taller de demostració de funcionament del DOBOT MAGICIAN.
Taller de demostració de funcionament del COBOT UR3
.
IES SIXTO MARCO

CARPA 6

10.00h a 13.00h

Joc de bitles. (esplanada)
Punt violeta i piràmide violència. (carpa)
Circuit tècnic via. (esplanada)
Concurs mite amb sords i taller dactilològic. (carpa)
Jocs sòl, pasapalabra, globoflèxia. (carpa)
Esport adaptat. (esplanada)
IES VICTÒRIA KENT

17.15h a 18.15h

Taller Valoració corporal: Somatometria i presa de constants vitals.
CFP LOPE DE VEGA


PLAÇA EXTERIOR CENTRE CONGRESSOS

10.00 a 13.30h

El teu BMV elèctric i semiautònom.
CIPFP LA TORRETA

11.00 a 11.30h

Carrera de cotxes de ràdio control.
CIPFP LA TORRETA

11.30 a 12.30h

Elx, hi ha una emergència sanitària.
CIPFP LA TORRETA

12.00 a 13.00h

Radioaficiona’t.
CIPFP LA TORRETA

16.30 a 17.30h

Elx, hi ha una emergència sanitària.
CIPFP LA TORRETA

16.30 a 18.00h

Elx, el teu BMV elèctric i semiautònom..
CIPFP LA TORRETA

17.30 a 18.00h

Carrera de cotxes de ràdio control.
CIPFP LA TORRETA


ESCENARI

11.30h a 12.00h

Ball alumnat.
IES VICTÒRIA KENT

17.30h a 18.30h

Taller de manualitats.
Teatre: “Com de brillant puc ser!”
.
CC SAN JOSÉ DE CALASANZ

18.30h a 19.00h

Desfilada de perruques.
CIPFP LA TORRETA


ALTRES

10.00h
12.00h

Visita turística. Un viatge a través del temps. “Elx: Petjades de l’ahir.
Eixides des de l’esplanada del Centre de Congressos.
Punt de trobada Dama d’Elx de flors.
Inscripció prèvia en punt d’informació
IES TIRANT LO BLANC

17.15h a 19.00h

Taller muntatge Plaques fotovoltaiques. (Esplanada)
SAN JOSÉ ARTESANO – SALESIANOS ELX